Časté dotazy

1. Mohu si Vaše služby vyzkoušet před posláním kreditu?

Ano, samozřejmě. Při registraci obdrží každý uživatel kredit ve výši 400Kč, který mu umožní si služby plnohodnotně vyzkoušet a teprve poté se rozhodnout, zda bude služby nadále využívat.

2. Jsem novým uživatelem VSCloud. Proč se nemohu přihlásit pod svůj nový účet?

Každý nový klientský účet telefonicky autorizujeme a ověřujeme zadané údaje. Autorizace probíhá do dvou hodin v pracovní dny od provedení registrace.

3. Proč se po vytvoření serveru ve VSCloud nemohu dostat na SSH resp. Remote Desktop u Windows ?

Každý server ve VSCloud se korektně instaluje. Vybrali jste-li šablonu s automatickou instalací, je nutné počkat na doinstalování serveru. Průběh celé instalace serveru můžete v reálném čase sledovat přes konzoli serveru.

4. Co mohu v cloudu VSCloud provozovat?

VSCloud je určen pro menší až střední internetové projekty, pro projekty s dynamickou zátěží či jako náhrada méně až středně výkonných fyzických serverů.

5. Mohu použít vlastní licenci na systém Windows u Vás v cloudu?

Toto bohužel není možné. Ve VSCloud máme implementované licence, které umožňují provozovat servery v cloudu.

6. Pokud si server vypnu, platím stále za výpočetní prostředky?

U vypnutého serveru se účtuje pouze poplatky za pevný disk, jelikož ten je používán (resp. data jsou uložena) i u vypnutého serveru. Procesor ani pameť se u vypnutého serveru neúčtují.

7. Jaká jsou ve VSCloud omezení?

VSCloud umožňuje provozovat servery s RAM v rozsahu od 1 do 8GB (v blízké budoucnosti bude umožněno až 16GB), 1 až 8 virtuálních procesorů (v blízké budoucnosti bude umožněno až 16 virtuálních procesorů) a od 10 do 250GB kapacity pevného disku. Limity platí na jeden server. Počet serverů není omezen.

8. Platím za příchozí traffic (stahování na server) ?

Příchozí traffic účtován není. Odchozí traffic je účtován dle ceníku až v případě překročení stanoveného bezplatného limitu pro datové přenosy.

9. Na jakou minimální dobu si mohu zaplatit a používat server ve VSCloud?

Účtovaná položka za jednotku výpočetního výkonu je 1 den. Server lze provozovat na libovolně dlouhou dobu – od několika minut po neomezeně dlouhou dobu. První den používání serveru se z kreditu strhává pouze poměrná část dne od doby zapnutí serveru do půlnoci.

10. Jak si mohu dobít ve VSCloud kredit ?

VSCloud podporuje následující platební metody – bankovní převody, platební karty, PayPal.Zaregistrujte se zdarma ještě dnes a dostanete od nás kredit ve výši 100Kč na vyzkoušení služby VSCloud.